Home

Data dodania: 2017/10/29

pobierz kartę do głosowania>>>

Maraton Szachowy Powiatu Toruńskiego będzie imprezą jednodniową rozpoczynającą się od godz. 14.00 i trwającą do godz. 6:00 rano następnego dnia.

Składałby się z dwóch części.

Pierwsza część –to turniej szachowy dla juniorów „Open Junior” z podziałem na grupy wiekowe: do 8, do 13 i do 18 lat; tempo gry P’15- 7 rund, uczestnicy graliby od godz. 14.00 do 19.00.

W turnieju dla juniorów „Open Junior” planowane są puchary dla 3 grup wiekowych (do 8 lat, do 13 lat, do 18 lat) z podziałem na chłopców i dziewczynki.

Nagrody rzeczowe otrzymają po 6 najlepszych zawodników i zawodniczek w poszczególnych 3 grupach (grupa do lat 8, grupa do lat 13, grupa do lat 18)

Druga część -  to turniej „Czernikowska Noc Szachowa”,  tempo gry P’15 (lub 12+3) 13 rund. Do udziału w turnieju „Czernikowska Noc Szachowa” zaproszone zostałyby osoby po 18 roku życia.(Uczniowie mający minimum 16 lat tylko pod opieką osoby dorosłej). Uczestnicy Nocy Szachowej graliby od godz. 20:00 do 6 rano. Z przerwami na poczęstunek kawowy.

Najlepsi zawodnicy tego turnieju, w każdej kategorii wiekowej za pierwsze 10 miejsc otrzymają nagrody rzeczowe.  Za pierwsze 3 miejsca puchary.

Cały turniej Maraton Szachowy Powiatu toruńskiego zostanie zgłoszony do FIDE do międzynarodowej federacji szachowej. Zgłoszenie turnieju do FIDE podniesie prestiż turnieju, zawodnicy będą mogli zdobyć lub podnieść swój międzynarodowy ranking szachowy ELO.  

Wszyscy uczestnicy Maratonu Szachowego otrzymają pamiątki.

Planuje się także przyznać nagrodę specjalną i puchary dla najstarszego zawodnika oraz dla najlepszego zawodnika powiatu toruńskiego w turnieju „Czernikowska Noc Szachowa”;

W turnieju dla juniorów „Open Junior” nagrodę specjalną i puchar dla najmłodszego zawodnika turnieju.

Planuje się poczęstunek w formie stołu szwedzkiego (kawa, herbata, ciasta, kanapki) dla poszczególnego turnieju.