Home

Data dodania: 2017/06/01
W dniach od 29 do 30 maja 2017 uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę szkolną nad Morze Bałtyckie. W pierwszym dniu wycieczki zwiedziliśmy Muzeum „Kocham Bałtyk” w Swarzewie.  Naszym głównym celem był jednak tytułowy Hel, a dokładnie stacja badawcza foki bałtyckiej. Podglądanie niezdarnych na lądzie fok a w wodzie pełnych gracji stworzeń była dla nas niezapomnianą przygodą. Zwiedziliśmy również miasteczko oraz skansen militarny z pamiątkami z czasów wojny obronnej 1939 roku. Nocleg zaplanowany w Ostrowie umilał nam szum morza i „głośników śpiew”.
Drugiego dnia wycieczki zwiedziliśmy urokliwy pałacyk w Krokowej, wspięliśmy się na wieżę widokową „Kaszubskie oko” w Żarnowcu oraz zwiedziliśmy ośrodek piłkarski w Gniewinie, gdzie podglądaliśmy trening ekstraklasowej drużyny Arki Gdynia i sami pograliśmy na profesjonalnym boisku piłkarskim. Głównym punktem drugiego dnia wycieczki było zwiedzanie skansenu w Szymbarku, gdzie zapoznaliśmy się z ciekawą historią Kaszub i Kaszubów.
Każda wycieczka powinna uczyć i bawić jednocześnie i taką była nasza dwudniowa przygoda z fokami, gwiazdami (piłkarskimi również) oraz zakręcona jak dom na głowie w Szymbarku. Galeria.