Home

Data dodania: 2017/01/18
Podsumowanie akcji charytatywnej "Promyk słońca dla chorego dziecka”.
Uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami , klub Wolontariusza „ Podaj dalej” pod opieką Pani Agnieszki Pankowskiej  oraz kadra pedagogiczna Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Czernikowie  bardzo mocno zaangażowali  się w akcję charytatywną  i dzięki niej dzieci z oddziału onkologicznego w Bydgoszczy zostały obdarowane najróżniejszymi grami, które z pewnością wzbogacą świetlicę na tym oddziale, dzieci otrzymały także słodycze, nową choinkę, aparat fotograficzny, który został podarowany przez księdza  Maksymiliana Skorka. Pani Anna Dzwonkowska, Pani Magdalena Prusakiewicz  oraz uczniowie wszystkich klas przygotowały  kartki z życzeniami, którymi zostały obdarowane chore dzieci.
Kartki bożonarodzeniowe  przygotowały także  przedszkolaki  z Przedszkola Niepublicznego Tęczowa Kraina w Lubiczu.
Do akcji przyłączyły się klientki oraz właścicielka Studia Urody Lejdis w Toruniu i dzięki temu udało się zebrać słodycze, zabawki i gry dla dzieci z oddziału onkologicznego.
Galeria MG kwiaciarnia Florencja w Lubiczu oraz Pani Katarzyna Florczak zorganizowały zbiórkę pieniążków a dzięki tej zbiórce pieniążków  Pani Emilia Cytowicz przygotowała  dla trójki chorych dzieci piękne prezenty. 
6 letni Staś, 3 letni Hubert oraz roczna Wiktoria otrzymały przepiękne torby z materiału a w nich poduszka i kołderka.
Dziękuję bardzo za pomoc w organizacji tej akcji i jestem przekonana, że bez Was nie udałoby się sprawić tak ogromnej radości chorym dzieciom.
Sylwia Markuszewska-Grosik
 
Galeria.