Home

Data dodania: 2016/12/12

Na Powiatowych Mistrzostwach w szachach w Chełmży doszło do niecodziennego wydarzenia: dwie najlepsze drużyny turnieju zdobyły tę samą ilość punktów – po 20: Gimnazjum w Dobrzejewicach i Gimnazjum w Czernikowie. Decyzją sędziów, pierwsze miejsce przyznano drużynie, której zawodnik zdobył komplet punktów (czyli 7), niestety, był to zespół z Dobrzejewic.

Jednak to Gimnazjum w Czernikowie wróciło z trzema medalami indywidualnymi: I miejsce Jaranowski Miłosz, III miejsce Radzikowski Kacper, II miejsce wśród dziewcząt Luberadzka Wiktoria. Jesteśmy dumni z postawy naszych szachistów, nikt się nie poddawał, każdy walczył o punkt dla drużyny, wszyscy wykazali się ogromną wolą walki w królewskiej dyscyplinie, jaką są szachy.

Skład drużyny: Jaranowski Miłosz (6 pkt.), Radzikowski Kacper (5 pkt.), Siarnowski Kacper (5 pkt.), Luberadzka Wiktoria (4pkt.) Jabłoński Michał, Bielski Oskar, Borowicz Hubert, Wnukowski Arkadiusz, Witomski Kacper, Krasiński Kacper, Bytner Aleksandra. Opiekunem i trenerem zawodników jest pan Andrejus Sivickis.

Gratulujemy!

Galeria