Home

Data dodania: 2016/11/08
Z okazji zbliżających się Mikołajek Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika organizuje akcję charytatywną  „ Promyk słońca dla chorego dziecka”.
              Akcja organizowana jest dla chorych dzieci z oddziału Pediatrii, Hematologii i Onkologii ze Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. Dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy.
Dzieci z tego oddziału zmagają się z ciężkimi chorobami nowotworowymi , bardzo często spędzają długie miesiące w szpitalu, który na czas choroby staje się ich „ drugim domem”. Naszą akcją chcemy wnieść w ich życie troszkę radości, aby na chwilę zapomnieli o  swoich problemach i łatwiej znosili rozłąkę z rodziną.
Nawiązaliśmy kontakt z nauczycielami tego oddziału i zapytaliśmy o potrzeby dzieci, dla których organizowane są tam zajęcia.
Planujemy dla tych dzieci:
1.wykonać kartki z życzeniami , wysłać lub dostarczyć osobiście do szpitala:
Na tym oddziale onkologii dzieci często leczą się przez wiele lat. Duchowe wsparcie jest niezwykle ważne dla tych pacjentów. Można zrobić karteczki lub napisać na kupionych laurkach życzenia zdrowia i kilka słów o sobie. Można także zostać takim Aniołem Stróżem dla dziecka dodatkowo dopisując swój nr telefonu lub e-mail. Może dziecko odezwie się, może będzie chciał/chciała pogadać, lub coś napisać? Dzieci przebywające na oddziale losują taką kartkę, więc od razu trzeba zaznaczyć do kogo jest adresowana: dla dziewczynki, czy chłopaka.
2. Zorganizować zbiórkę  pieniędzy (na terenie szkoły) w celu zakupu niżej wymienionych rzeczy i częściowo je zebrać.
Na tym oddziale bardzo przydałyby się :
- słodycze, które przydadzą się do paczek świątecznych dla dzieci,
- aktualne bajki i filmy dla dzieci ( mogą być używane),
- nowe gry edukacyjne , puzzle, książki  (wszystko  co jest nowe, zapakowane w folię),
- aparat fotograficzny, który został skradziony z oddziału ( może być używany).
Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej  akcji charytatywnej nie tylko uczniów i nauczycieli, ale także rodziców, mieszkańców Czernikowa i okolic oraz każdego, kto zapragnie nas wesprzeć. J
 
Koordynator akcji: Sylwia Markuszewska –Grosik we współpracy z Klubem Wolontariusza „Podaj Dalej” i świetlicą szkolną.