Home

Data dodania: 2016/04/25
22 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzony na świecie od ponad 40 lat, dlatego też w naszej szkole pamiętamy o takich akcjach.
   W piątek (22.04) zaprezentowano audycję radiową o historii Ruchu Ekologicznego oraz tematach jakie będą omawiane w tym roku przez Międzynarodową Sieć Earth Day Network.
   Na korytarzu szkolnym zorganizowano wystawę prac wykonanych przez uczniów klas pierwszych gimnazjum poświęconą ekologii i ochronie środowiska.
 Uczniowie zaangażowali się również do udziału w licznych konkursach ekologicznych, m.in.: w przeprowadzony 22.04 konkurs wiedzy na temat ekologii i ochrony środowiska EKOTEST oraz Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy EDI, który odbędzie się 28.04 na terenie naszej szkoły a także Konkurs Wiedzy Ekologicznej organizowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Toruniu pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego pana Piotra Całbeckiego.
  Na znak solidarności z Matką Ziemią uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy niepedagogiczni mieli w tym dniu zielony akcent w swoim ubiorze. Galeria.