Home

Data dodania: 2015/03/31
W ramach corocznego cyklu obchodów dnia wybranego kraju anglojęzycznego tym razem postanowiliśmy zaprezentować odległą Australię.
 Tradycyjnie projektowi towarzyszyło wiele różnorodnych działań, do których uczniowie przygotowywali się od dłuższego czasu. Przede wszystkim wykonali szereg plakatów prezentujących symbole Australii, znane miejsca, sławnych ludzi, zabytki oraz niepowtarzalną w skali świata faunę i florę tego kontynentu. Na korytarzach pojawiły się liczne makiety Uluru- świętej góry Aborygenów oraz zwierząt, takich jak misie koala, strusie, czy kangury. Na jednej z lekcji uczniowie mogli wysłuchać ciekawostek o Australii w ramach audycji przygotowanej przez zespół szkolnego radiowęzła.
Kulminacyjnym punktem dnia było poświęcone Australii przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy 3 c na scenie auli muzycznej. Podczas akademii został również rozstrzygnięty ogólnoszkolny konkurs plastyczny „Australia moimi oczami”, konkurs wiedzy o tym kraju, konkurs gimnazjalny na e-mail „Moja wycieczka do Australii” oraz konkurs licealny na wypracowanie lub wiersz „Australia- an amazing land”. Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody. Galeria.