Home

Data dodania: 2015/01/26

We wtorek, 13 stycznia 2015 roku, redaktorzy szkolnej gazetki pojechali do Torunia, aby odwiedzić Radio Zet Gold oraz NOWOŚCI. 

Po długiej i stromej drodze na 3 piętro znaleźliśmy się w siedzibie radia. Spotkaniu przewodniczyły dwie, przesympatyczne dziennikarki radiowe, panie Agnieszka Chmielewska i Maria Maciejewska. Oprowadziły nas one po siedzibie redakcji, pokazały "od kuchni" jak wygląda codzienność redaktora radiowego i opowiedziały o pracy reportera. Nasz kolega, Wiktor ”TECH” Bielski, udzielił wywiadu w Radiu Zet Gold. Na koniec każdy z nas miał możliwość zweryfikowania swoich predyspozycji radiowych w zadaniu, które polegało na wygłoszeniu krótkiej informacji meteorologicznej. Było zabawnie! 

Po wyjściu z radia poszliśmy do siedziby gazety NOWOŚCI. Po redakcji oprowadził nas pan Ryszard Warta, który bardzo szczegółowo opowiedział o pracy w gazecie, pokazał nam biura pracowników, szablony, w których zamieszcza się artykuły oraz wydania NOWOŚCI z początków istnienia. Budynek, w którym powstaje gazeta to labirynt, z niezliczoną liczbą pomieszczeń i schodów. Na szczęście udało nam się odnaleźć drogę powrotną.

Wyjazd wszystkim bardzo się podobał. Była to nie lada gratka dla młodych dziennikarzy. Niektórzy z nas przecież dopiero stawiają pierwsze kroki w szkolnej redakcji, ale już z zaciekawieniem chłoną wiedzą od starszych kolegów. Odwiedziny toruńskich mediów pozwoliły nam przyjrzeć się bliżej pracy redaktorów i uświadomiły, że warto zdobywać nowe umiejętności, które w przyszłości mogą zaowocować sukcesami.

Zdjęcia w galerii.