Osiągnięcia

Konkurs z fizyki

Fizyczny konkurs Lwiątko wzorowany jest na popularnym matematycznym Kangurze. Na pomysł, wpadli w 2001 roku nauczyciele "uniwersyteckiego" liceum we Lwowie, nawiasem mówiąc, zajmujący się także organizacją Kangura na terenie Ukrainy. Nazwa LWIĄTKO, po ukraińsku LEVENJA, właśnie pochodzi od Lwowa. Pomysł podchwyciło także I Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Warszawie, któremu ukraińscy organizatorzy zaproponowali rozszerzenie konkursu na Polskę.

 

W tym roku honorowy tytuł „taon” w kat. klas 2 gim uzyskali dwaj uczniowie naszej szkoły:

 

Patryk Kotkiewicz – uczeń klasy 1c

 

Kamil Oswald – uczeń klasy 2f

 

Gratulujemy!

Konkurs wiedzy ekologiczno – chemicznej ekochemia

W dniu 24 kwietnia 2014 roku odbył się drugi etap międzyszkolnego konkursu w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska w Toruniu, naszą szkołę reprezentowały Weronika Paul, Aleksandra Margol i Karolina Strychalska.

  

Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia „Trzymaj Formę!”

W dniu 7 marca 2014 roku przeprowadzono II etap powiatowy Trzeciej Edycji Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia „Trzymaj Formę!”. Do II etapu Konkursu zakwalifikowanych zostało 124 uczniów z  pośród 1811 osób  z 129 szkół. Wśród nich nasza uczennica Wiktoria Ejsmont. Pomimo iż w tym etapie uczennica zajęła nie wystarczająca ilość punktów, serdecznie gratulujemy.

 

Razem w Unii 2014 r.

Tradycyjnie - bo już od 2001 roku uczniowie klas III gimnazjum wzięli udział w wojewódzkim etapie Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej "Razem w Unii 2014".

Etap wojewódzki odbył się 21 marca 2014 r. w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska w Toruniu, uczestniczyło w nim 100 gimnazjalistów z 22 szkół.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Natalia Borkowska kl. IIId, Mateusz Bytner kl. IIIe, Mariusz Kubacki kl. IIIa, Kaja Mielicka kl. IIIe i Karolina Strychalska kl. IIIa.

Do finału przeszło 9 uczestników, w ich grodnie znaleźli się Mateusz Bytner i Kaja Mielicka.

Ostatecznie Mateusz Bytner zajął III miejsce, a Kaja Mielicka miejsce VI.

Pozostali uczniowie wykazali się również dużą wiedzą.

Serdecznie gratulujemy.

 

Konkurs z cyklu "Dzieci w Europie" pt. "Prawa Dziecka".

W dniu 4 grudnia 2013 r. w Zespole Szkół Nr 28 w Toruniu odbył się Międzyszkolny Konkurs z cyklu "Dzieci w Europie" pt. "Prawa Dziecka". Konkurs objęty był honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka. Sukces odniosła nasza uczennica z kl. Ia Joanna Dejewska zajmując I miejsce. Natomiast Damian Burak z kl. Ic w konkursie zdobył wyróżnienie. 

Serdecznie gratulujemy!

 

Skarby Powiatu Toruńskiego - 2013 r.

Konkurs o Zabytkach i Historii Powiatu Toruńskiego "Skarby Powiatu Toruńskiego" przeznaczony był dla uczniów gimnazjum oraz liceum ogólnokształcącego.

W dniu 14 listopada 2013 r. w Zespole Szkół CKU w Gronowie do konkursu przystąpili licealiści, gdzie uczennica z kl. II Anna Jabłońska zdobyła III miejsce.

W dniu 20 listopada 2013 r. w Gimnazjum w Rzęczkowie odbył się konkurs dla gimnazjalistów, gdzie najlepsza okazała sie nasza uczennica Karolina Majda z kl. IIb.

Serdecznie gratulujemy!

 

Tobie Polsko - Zamek Bierzgłowski

W dniu 7 listopada 2013 r. w Diecezjalnym Cetrum Kultury w Zamku Bierzgłowskim odbył się X Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznej "Tobie Polsko". Uczennica Alicja Tarnowska z kl. IIIf zajęła II miejsce.

 

Konkurs Ortograficzny "O Pióro Starosty Toruńskiego"
W dniu 6 listopada 2013 r. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliana Prejsa w Chełmży przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Toruniu zorganizowała konkurs ortograficzny "O Pióro Starosty Toruńskiego". Konkurs adresowany było do uczniów klas III gimnazjów. Tegoroczne dyktando poświecone było Julianowi Tuwimowi. Nasze reprezentantki zdobyły II i III miejsce. Karolina Strychalska z kl. IIIa zajęłaa II miejsce, Kaja Mielicka z kl. IIIe zajęła III miejsce.

 

 

Konkursy organizowane przez inne instytucje

Szachy i warcaby

Sukcesy sportowe